Zda(o)lni liderzy

28 lutego 2022 r.: Na rynku biurowym zadomowiły się nowe formy pracy (zdalna i hybrydowa), rodzą się nowe zawody, jak np. head of remote work, global future of work leader, czy head of virtual first. Przed firmami stają nowe wyzwania, potrzebne są też nowe rozwiązania. Eksperci Brookfield Partners, polskiej firmy doradczej, która wspiera najemców powierzchni biurowych, przekażą menedżerom z branży HR najlepsze praktyki z rynku biurowego i zaprezentują wyjątkowe lokalizacje.

To wszystko w ramach studiów podyplomowych “Zarządzanie pracą zdalną i hybrydową – rola HR” w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, które powstały w odpowiedzi na wyzwania związane z pandemią. Studia rozpoczną się w 19 marca. Są dedykowane liderom organizacji, dyrektorom i pracownikom działów HR oraz menedżerom, którzy tworzą strategie pracy hybrydowej, pracy zdalnej lub planują powrót do biura. W ramach studiów zaplanowano nie tylko wykłady, ale także 30 godzin wizyt studyjnych w unikalnych miejscach w Krakowie i Warszawie prezentujących rozwiązania użyteczne w pracy hybrydowej. 

– Już dwa lata żyjemy i pracujemy w pandemii. Wiele się nauczyliśmy rozmawiając i doradzając najemcom biurowym w tym czasie. Teraz przyszedł czas, by podzielić się tą wiedzą. Studia podyplomowe to także czas wymiany doświadczeń i integracji, więc już teraz cieszymy się, że będziemy mogli podyskutować z menedżerami z branży HR oraz pokazać im ciekawe powierzchnie biurowe –podkreśla Jakub Sarzyński, partner w Brookfield Partners. 

Oprócz ekspertów Brookfield Partners w projekt prowadzenia praktycznych zajęć zaangażował się też Nowy Styl, który zaprezentuje profesjonalne rozwiązania biurowe, natomiast po showroomach z innowacyjnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi oprowadzą pracownicy Meta Digital, a technologicznymi – Sharp NEC.

Opiekunem merytorycznym studiów jest dr Magda Ferretti. – Dwa lata pracy zdalnej na szeroką skalę sprawiają, że i pracodawcy i pracownicy zastanawiają się: po co właściwie przychodzić do biura? Jakie ważne funkcje pełni biuro? Biuro to miejsce pracy indywidualnej, współpracy z innymi, socjalizacji i innowacji oraz uczenia się od siebie nawzajem. Według badania Pracuj.pl ze stycznia 2022 roku, pracę wyłącznie w biurze wybrałoby 9 proc. badanych Polaków, pracę wyłącznie zdalną – 25 proc. Polaków, ale aż 66 proc. osób chce  pracować hybrydowo, czyli i w biurze i zdalnie – podkreśla dr Magda Ferretti. Jak jej zdaniem będzie wyglądać przyszłość pracy? – Dzięki pandemii mamy unikalną szansę stworzenia nowych zasad pracy, gdzie funkcje biura pełni zarówno przestrzeń biurowa, jak i wirtualna oraz domowa. Ani przymusowy powrót do biura na starych zasadach ani śmierć biura, tylko znalezienie złotego środka pozwalającego pracownikom na elastyczność, a pracodawcom na efektywność pracy, powinno być celem tworzenia środowiska pracy na nowo. Teraz i po zakończeniu pandemii – dodaje dr Magda Ferretti. 

Studia podyplomowe “Zarządzanie pracą zdalną i hybrydową – rola HR” to:

  • rozwijanie kompetencji studentów. Dyplom studiów może być przydatny w dalszej karierze dyrektora ds. pracy zdalnej np. jako head of remote work (jak w GitLab), director, future of work (jak w Unilever), global future of work leader (jak w Deloitte), head of virtual first (jak w Dropbox);
  • miejsce spotkań praktyków z praktykami, w którym w przyjaznej atmosferze można wymieniać się doświadczeniami;
  • regularne spotkania trwające dłużej niż kilkugodzinna konferencja dla branży HR czy kilkudniowy kurs;
  • możliwość omówienia najlepszych rozwiązań w Polsce i na świecie z wykładowcami o otwartych głowach w wygodnej hybrydowej formule;
  • sposobność, by uporządkować wiele ważnych tematów związanych ze zdrowiem psychicznym, BHP, prawem pracy, nowoczesnym wyposażeniem biur, rozprawić się z mitem great resignation, itd.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://podyplomowe.wse.krakow.pl/zarzadzanie-praca-zdalna-i-hybrydowa-rola-hr.

Brookfield Partners to polska firma doradcza, która wspiera najemców powierzchni biurowych od ponad 10 lat, a jej eksperci reprezentują wyłącznie ich interesy. Brookfield Partners zapewnia najemcom w całym kraju wsparcie zespołu profesjonalistów, poczynając od doradców rynkowych, przez architektów, inżynierów, aż po specjalistów od tworzenia efektywnego środowiska pracy. Brookfield Partners jest członkiem Exis Global – międzynarodowej organizacji, która zrzesza doradców z całego świata działających w modelu wyłącznej reprezentacji najemców.

Kontakt dla prasy: Jakub Sarzyński, tel. +48 500 246 880, e-mail: [email protected]